Nová závodní jídelna je v plném provozu

Jídlo z nové jídelny chutná skvěle 

V polovině roku 2019 bylo kompletně zrenovováno stravovací zařízení v našem areálu. Jednalo se o změnu, na kterou čekali všichni z nás. Dosavadní jídelna sice stále dobře sloužila, ale čas nelze zastavit a jídelna potřebovala nový, neotřelý kabát. Za tímto účelem bylo vyměněno veškeré kuchyňské zařízení, nábytek, a nové osvětlení. Velké změny se nekonaly pouze v interiéru, ale i v nabídce jídel. Došlo k rozšíření nabídky pokrmů a jejich přizpůsobení k současným stravovacím trendům. 

Náš pan kuchař Jaroslav denně připraví chutné jídlo pro více než tři sta strávníků, přičemž na výběr je ze sedmi hlavních chodů. Na své si přijdou jak milovníci tradičních českých jídel, tak i strávnici preferující lehká a zdravá jídla. Výjimkou tedy není ani tradiční česká svíčková, nebo kuřecí nudličky na kari s kokosovým mlékem.

Při rozhovoru s panem Jaroslavem je nám nanejvýš jasné, že svou práci má opravdu rád. "Abych stihl vše připravit a uvařit, vstávám už kolem druhé hodiny ranní. Čas, jenž strávím nad přípravou jídla, je neuvěřitelný. Naštěstí mám kolem sebe dobré lidi, jako je paní Růžena. Ta mi se vším pomáhá a mohu se ní spolehnout. Tuhle práci nelze dělat jenom pro peníze, ale musíte ji dělat s chutí." , říká pan Jaroslav usmívajíc se nad povedeným dvojsmyslem. Nezbývá nám než souhlasit. Pan Jaroslav opravdu vaří chutně a s radostí.

Mimo hlavní chody je zde možné zakoupit i čerstvé pečivo, teplou polévku, domácí pomazánky, smaženky, sendviče, nápoje a řadu sladkostí. Kantýna je ideálním řešením pro ty, kteří ráno nestíhají připravit svačinu, nebo pro ty co je neustále honí mlsná.

Nová jídelna s sebou nese i řadu dalších vylepšení. Obědy je možné objednávat přímo v jídelně na počítači, nebo z pohodlí domova. Záleží na každém zda si chce objednat stravu na dva týdny dopředu, nebo pouze na jeden den. KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s. částečně hradí stravné, a proto jsou obědy prodávány za velmi přijatelné ceny. Klasický český gulášek s knedlíkem se dá koupit už za 37 Kč.